Örümcek Estetiği

orumcek-agi-estetigi

Vücudumuza yerleştirilen tüm yabancı cisimlerin etrafında bir reaksiyon oluşur. Biz buna fibrozis deriz. Aslında vücudu yabancı maddeye karşı olan bir savunmasıdır bu ama aynı zamanda deri sıkılaşmasında bizim işimize yarayan bir olaydır. Günümüzde örümceklerin ağ oluşturma sistematiğine olan benzerliği nedeni ile örümcek estetiği denilen olay işte bu mekanizma üzerine kurulmuştur.

Tüm cerrahi olmayan yüz gençleştirme yöntemlerinin bir amacı vardır. Deri ve deri altı dokularda kontrollü bir hasar oluşturarak bu dokularda kollojen üretimini artırmak ve bu sayede derinin toparlanmasını sağlamaktır. Radyofrekans yöntemleri, ultrasonik dalgalar vasıtası ile çalışan sistemler, lazer sistemleri ve dermaroller uygulamaları buna örnektir. Örümcek estetiği bu zincirin son halkasıdır.

Örümcek ağı ile cilt sıkılaştırma yöntemi için ideal hastalar yanak bölgesinde hacim kaybı oluşmaya başlayan, çene konturunda V şekli bozulmaya başlamış olan, yüzünde ince kırışıklıkları oluşmuş, boyun cildinde, kol iç yüzü, göbek çevresi veya bacak iç yüzlerinde cilt dokusunda elastikiyet kaybı olan kadın ve erkeklerdir. Tüm ameliyatsız yöntemlerde olduğu gibi bu yöntemde ameliyat kadar radikal bir değişim meydana getirmez. Ancak ameliyatın getirdiği genel anestezi, dikiş izi, dokularda haftalarca süren şişlik gibi komplikasyonları da oluşturmaz. Lokal anestezik krem tatbiki ile 10 dakikada uygulanır. Uygulama sonrası kişi makyaj yapabilir, krem sürebilir, işine devam edebilir. Nadiren iğne giriş yerlerinde minik şişlikler oluşabilir. Bu şişlikler de 5-7 gün içerisinde kaybolur. Bu yöntem lazer,PRP, botoks veya dolgu ile birleştirilerek de uygulanabilir.

Yukarıda sözünü ettiğimiz reaksiyonların ve dolayısı ile maksimum sonucun oturması iplerin etrafında fibrosiz oluşumu ile paralel seyreder ve ortalama bu süre 4-6 aydır. Elbette siz değişimi 2-3 hafta içerisinde hissetmeye başlarsınız. Vücut bu ipleri eritirken fibrozis yani kollojen üretir. Kollojen dokusu da doku iyileşmesinin 2. haftasından itibaren remodeling yani kollojen proteininin yeniden şekillendirilmesi ile boyu kısalır. Bu kısalma  bizim istediğimiz cildin sıkılaşması ve toparlanması ile sonuçlanır.

Etkisi 4-6 haftada belirginleşmeye başlar, 6-9. Aylarda maksimum seviyesine çıkar, 15-18 ayda etkisi azalmaya başlar. 18. ayda ikinci bir uygulama ile etkisi iki yıl daha uzatılabilir.

Şimdiden daha genç görünmeye başladınız bile :)

Merak Ettiğiniz Konu Hakkında Bilgi Almak için Lütfen 0530 146 95 45-0216 354 55 57 nolu Telefonlardan Bize Ulaşınız…

burun estetigi burun estetigi burun estetigi burun estetigi burun estetigi