Blog Page Title

Lipödemde Diyet ve Egzersiz Nasıldır ?

Hastaların yediklerine dikkat etmesi, diyet yapması sonucunda lipödem görülmeyen bölgelerde yağ dokuda incelme ve azalma olurken lipödem görülen kısımlarda yağ dokuda azalma olmadığı gözlenmiştir. Aynı şekilde egzersizde lipödemli bölgelerde incelme veya gözle görülür düzelme gözlenmemektedir. Bu sebeple diyet ve egzersiz hastalığın tedavisinde yetersiz kalmaktadır.

Lipödem Tedavisi Nasıl Yapılır?

İlk olarak sorun teşkil eden yağın olabildiğince ayrılması gerekmektedir; fakat lipödemde yağın alınması ile bu sorun ile karşı karşıya olan bir hastadan yağ alınması ile aynı olan bir operasyon değildir.

Lipödem sağlık sorunu ile karşı karşıya olan hastanın yağ alınması lenf damarları ve toplardamar hasarının da olduğu bilinmesi gerekmektedir. Bu işlem esnasında hasarın minimum olması ise en dikkat edilmesi gereken durumlar arasında yerini almaktadır. Bu tarz durum ile karşı karşıya kalmış olan hastanın sadece yağ alınması ile çözümlenmiş olunmamaktadır.

Lipödem rahatsızlığı ile karşı karşıya kalan hastanın estetik görünüş anlamında da çözüme kavuşulabilmesi için de tedavi yapılması gerekmektedir. Hastanın bacağının şekillendirilmesi artı olarak da dokuların da sıkılaştırılması gerekmektedir. Lipödem tedavisi işlemlerinde bölgesel olarak yani bölge bölge tedavi planlaması yapılması hasta için önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

burun estetigi burun estetigi burun estetigi burun estetigi burun estetigi